EXTERIÉR: Ako vám pomôže vodný lúč pri stavbe alebo rekonštrukcii?

Pokiaľ budujete alebo zveľaďujete svoj dom či byt, rezacie schopnosti vodného lúča určite oceníte. Pozrite sa na to, ako vám môže pomôcť vodný lúč pri stavbe alebo rekonštrukcii domu v exteriéri.

Rezanie obkladu

Často nás oslovujú zákazníci s požiadavkami na rezanie obkladu z kameňa či dreva, ktoré slúžia ako dekoračné prvky v exteriéri ich domu. Ide o veľkostnú úpravu rozmerov, ktoré majú zapadnúť do požadovaného miesta. Stáva sa, že zákazník nájde vysnívaný materiál iba vo veľkom celistvom kuse a našou úlohou je narezať z neho dlaždice rovnakého rozmeru tak, aby z nich bolo možné pri lepení vytvoriť požadovanú mozaiku.

Rezanie soklov

Za sokel považujeme exteriérový obklad po obvode domu v jeho spodnej časti. Pri realizácii stavby je rezanie soklov zdĺhavou prácou, ktorá pri nepresnostiach dokáže pokaziť celý dojem z rekonštrukcie. Pri rezaní pokosov (rezanie pod uhlom) je dôležité, aby jednotlivé sokle na seba nadväzovali v rohoch a kútoch.

Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku! Nájdete tam aktuálne fotografie našej práce na vodnom lúči.

Vyrezávanie brány

Vyrezanú kovovú bránu na vodnom lúči možno rovno osadiť bez ďalšieho dobrusovania či iného obrábania v rezoch. Brána bude nielen dobre vyzerať, ale bude aj funkčná, keďže nedochádza ku žiadnemu zmäkčeniu kovu.

Rezanie škridly

Je veľmi náročné rezať krehké materiály, ktoré sú náchylné na prasknutie. Pre náš vodný lúč Flow Mach 200 je to však rutina. Rez škridly je po opracovaní vodným lúčom bez nežiadúcich mikroprasklín alebo sfarbenia.Aj napriek krehkosti spomínaného materiálu nedochádza pri rezaní k puknutiu škridly.

Zaujala vás naša práca na vodnom lúči? Pozrite si niektoré ukážky vo Fotogalérii.

Zakrytie spojov

Zákazník chcel zakryť spoje na drevenom altánku za domom. Šlo konkrétne o miesto, kde drží drevený hranol na závitovej tyči na fasáde domu. Nebol to veľmi oku lahodiaci spoj, avšak kvôli odolnosti a váhe samotnej stavby, nebolo možné použiť iné riešenie. Navrhli sme riešenie, ktoré pozostávalo z vyrezania drevených valčekov požadovaného priemeru a hrúbky. Tie vďaka presnému rezu nášho vodného lúču dokonale zapadli a prekryli maticu so závitovou tyčou.

Stavba alebo rekonštrukcia domu s vodným lúčom

Ak by ste mali záujem o rezanie na vodnom lúči pre exteriér vašej stavby, kontaktujte nás. Okrem toho, že privedieme váš nápad k životu, dokážeme zabezpečiť aj vhodný materiál na výrobu.