Náš vodný lúč

Vodný lúč Flow Mach 200

Náš vodný lúč je špeciálne navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnú spoľahlivosť rezu. Obrábané produkty sú preto v špičkovej kvalite. Vďaka technológii Pivot+ je ho možné použiť aj pri opracovávaní náročných produktov. Má 5 axiálnu hlavu, ktorá mu umožňuje rezať pod uhlom až do 60 stupňov. 

Špecifikácia

 

Lineárna presnosť
+- 0,095 mm/m

Presnosť opakovateľného nájazdu
0,051 mm

Maximálná rýchlosť pojazdu
10 m/min

Rezacia plocha
4 m x 2 m

vodný lúč

Ako reže vodný lúč?

Princíp rezu vodného lúča spočíva v odoberaní materiálu pomocou prúdu vody stlačenej na čo najvyšší tlak. Stlačený prúd vody následne prechádza dýzou s priemerom približne 0,3 mm. Tlak vody dosahuje až 4000 barov, čo predstavuje 400 MPa.

Pozrite si ukážky našej práce vo Fotogalérii, na Facebooku alebo Youtube.

Rezanie bez abrazív

Vodný lúč dokáže opracovávať najrôznejšie materiály od najtvrdších až po tie najkrehkejšie zo skla, či keramiky. Pri mäkších sa používa iba čistý prúd vody, ktorý dokáže rozdeliť plasty, gumu, papier, textílie, izolácie alebo časti automobilových interiérov.

Rezanie s abrazívami

Pri tvrdších materiáloch je už potrebné použiť abrazíva, ktoré sa pridávajú podľa tvrdosti daného materiálu. Týmto spôsobom vieme rezať kovy, keramiku, kameň, sklo, kompozity a množstvo ďalších  materiálov.

Kde sa vodný lúč používa?Rezacie techniky vodného lúču sa uplatňujú v stavebníctve, ľahkom priemysle, strojárstve a elektrotechnike, no i v reklame či dizajne.

Oceľ a kovy

obrabanie-kovu

Náš vodný lúč je vhodný na obrábanie všetkých kovov. Príkladom môže byť nástrojová či nerezová oceľ, titán, mosadz, hliník či incotel. Pri reze nedochádza k sfarbeniu ani zakaleniu kovu.

Kameň a obklad

obrabanie-kamena

Dokážeme rezať akýkoľvek materiál na podlahy, steny či umelecké diela, ako sú žula, mramor, bridlice, vápenec, travertín, syntetický kameň, porcelán alebo keramický obklad.

Plasty a kompozity

obrabanie-kompozitu

Ponúkame rezanie rôznych druhov materiálov vrátane kompozitov. Sú to vrstvené materiály s odlišnými fyzikálno-chemickými vlastnosťami, medzi ne patria aj plasty vystužené rôznymi vláknami.

Sklo

obrabanie-skla

Vodný lúč Flow Mach 200 je vhodný aj na rezanie a dierovanie skla, či už ide o farebné alebo laminované či balistické sklo. Náš lúč zvládne vyhotoviť aj atypické útvary z rôznych druhov skla s najvyššou presnosťou.

Drevo a papier

obrabanie-dreva

Režeme aj krehké papierové a drevené výrobky bez natavenia, opalov či sfarbenia materiálu alebo mikrotrhlín. Ide o rez s presnosťou +- 0,095 mm/m, ktorý zanecháva pevné okraje výrobku.

Atypické materiály

obrabanie-teflonu

Rezanie atypických materiálov, ako je napríklad teflón, nepredstavuje pre nás žiadny problém. Vodný lúč reže až do hrúbky 203 milimetrov. Kedže má studený rez, nenamáha tepelne rezaný materiál.

Potrebujete vypracovať projektovú dokumentáciu pre váš produkt?

ReferencieČo o nás povedali naši zákazníci

Profesionálny prístup a výborne odvedená práca. Odporúčam.

Lukáš

Super praca , komunikacia aj dodacia lehota. Urcite este niekedy vyuzijem.

Miro

Profesionalita a odbornosť na najvyššej úrovni

Martin