Rezanie krehkej škridly na vodnom lúči

Opracovávanie materiálov s pomocou vodného lúču je čoraz obľúbenejšie. Okrem stavebníctva , kde je výborným pomocníkom pri riešení rôznych problémov, si našiel svoje uplatnenie aj reklame či dizajne. Tentoraz sme jeho schopnosti otestovali na zaujímavom materiáli, ako dopadlo rezanie krehkej škridly na vodnom lúči?

Rezanie rôznych materiálov

Vodný lúč je často využívaný v najrôznejších odvetviach, pretože dokáže opracovávať širokú škálu materiálov. Poradí si s tvrdými kovmi aj kameňom, ale aj  s plastami i textíliami. Kvalita rezu nie je ovplyvnená ani pri krehkých materiáloch, medzi ktoré patrí sklo a keramika. Poradí si dokonca aj so sendvičmi – ide o vrstvené materiály s odlišnými fyzikálno-chemickými vlastnosťami. 

Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku 3D cut – vodný lúč Malacky. Pridávame tam ukážky našej práce.

Rezanie škridly na vodnom lúči bez poškodenia

Pálené škridle sú úplne zdravotne bezpečné, keďže sa vyrábajú len z prírodných materiálov, napr. hliny a ílu. Vďaka sklovitému povrchu, ktorý je glazúrovaný, sa na nich neusádza prach, sadze, mach, či vtáčí trus. Okrem toho je pálená škridla odolná voči chemickým vplyvom, UV žiarením a mrazom. Taktiež sa môže pýšiť mechanickou pevnosťou proti náporu vetra či zaťaženiu snehom. Napriek týmto skvelým vlastnostiam však ide o pomerne krehký materiál, ktorý sa pri inštalácii dokáže polámať alebo puknúť pri delení. To však nie je prípad vodného lúču, ktorý bez problémov reže aj škridly. Rez zanecháva bez nežiadúcich mikroprasklín alebo sfarbenia.  Náš vodný lúč Flow Mach 200 zvláda všetko od vŕtania, vyvŕtavania, frézovania, rezania či vyrezávania.

Zaujala vás práca nášho vodného lúču? Pozrite si viac ukážok v našej Fotogalérii.

Rezanie krehkých materiálov pre vás

Ak potrebujete opracovať krehký alebo tvrdý materiál, kontaktujte nás telefonicky alebo emailom. Poradíme vám vhodné riešenia obrábania vodným lúčom, pripravíme potrebnú technickú dokumentáciu a zabezpečíme dohodnutý materiál na výrobu vášho produktu. 3D cut je firma, ktorá privedie vaše nápady k životu.