Rezanie krehkej škridly na vodnom lúči

Opracovávanie materiálov s pomocou vodného lúču je čoraz obľúbenejšie. Okrem stavebníctva , kde je výborným pomocníkom pri riešení rôznych problémov, si našiel svoje uplatnenie aj reklame či dizajne. Tentoraz sme jeho schopnosti otestovali na zaujímavom materiáli, ako dopadlo rezanie krehkej škridly na vodnom lúči?

Rezanie rôznych materiálov

Vodný lúč je často využívaný v najrôznejších odvetviach, pretože dokáže opracovávať širokú škálu materiálov. Poradí si s tvrdými kovmi aj kameňom, ale aj  s plastami i textíliami. Kvalita rezu nie je ovplyvnená ani pri krehkých materiáloch, medzi ktoré patrí sklo a keramika. Poradí si dokonca aj so sendvičmi – ide o vrstvené materiály s odlišnými fyzikálno-chemickými vlastnosťami. 

Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku 3D cut – vodný lúč Malacky. Pridávame tam ukážky našej práce.

Rezanie krehkej škridly na vodnom lúči bez poškodenia

Rez škridly je po opracovaní vodným lúčom bez nežiadúcich mikroprasklín alebo sfarbenia. Aj napriek krehkosti spomínaného materiálu nedochádza pri rezaní k puknutiu škridly.  Náš vodný lúč Flow Mach 200 zvláda všetko od vŕtania, vyvŕtavania, frézovania, rezania či vyrezávania.

Zaujala vás práca nášho vodného lúču? Pozrite si viac ukážok v našej Fotogalérii.

Rezanie krehkých materiálov pre vás

Ak potrebujete opracovať krehký alebo tvrdý materiál, kontaktujte nás telefonicky alebo emailom. Poradíme vám vhodné riešenia obrábania vodným lúčom, pripravíme potrebnú technickú dokumentáciu a zabezpečíme dohodnutý materiál na výrobu vášho produktu. 3D cut je firma, ktorá privedie vaše nápady k životu.