Rezanie porcelánu či keramiky? Žiaden problém!

To, že vodný lúč v Malackách si dokáže poradiť s rôznymi tvrdými materiálmi, ako sú kameň či rôzne kovy, sme sa už presvedčili. Dokáže si však poradiť aj s niečím krehkým? Pozrime sa, ako dopadlo rezanie porcelánu na vodnom lúči.

Rezanie porcelánu

Pri reze vodným lúčom sa prúd vody stlačí na čo najvyšší tlak, približne 4000 barov (400 MPa). Pri obrábaní mäkších materiálov postačí čistý lúč vody. Tvrdšie materiály sa obrábajú pridávaním abrazív. Ich voľba závisí od daného materiálu.

Porcelán vzniká vypálením keramickej hmoty a má rôznu tvrdosť v závislosti od pomeru použitých surovín a tiež od samotných surovín. Na zachovanie estetických vlastností porcelánu je vhodné použiť technológiu so studeným rezom, akou je aj vodný lúč.

Ako máte možnosť vidieť na fotografii, rez na šálke a tanieriku ostal bez prasklín či sfarbenia. Náš vodný lúč poskytuje najvyššiu kvalitu rezu bez poškodenia s presnosťou až + – 0,095 mm/m. Tieto porcelánové polovičky možno bez problémov využiť pri výrobe dekorácii. Dokonca nie je potrebná žiadna kamufláž rezu, keďže rez nemá neestetické opaly, trhliny či iné poškodenia.

Rezanie krehkých materiálov

Pri rezaní krehkých materiálov na vodnom lúči sa nemusíte obávať výsledku, pretože s tým máme množstvo skúseností. Rovnako ako s porcelánom si náš vodný lúč Flow Mach 200 dokáže poradiť aj s keramikou, keďže sme jeho rezacie schopnosti testovali už aj na sanite, pri rezaní skla, no aj vyvŕtavaní do skla, či rezaní obkladovej mozaiky.

Sledujte nás na Facebooku! Nájdete tam stále nové ukážky našej práce.

Rezanie keramiky pre vás

Potrebujete rezať keramiku alebo iný krehký materiál? Neváhajte a kontaktujte nás tak, že zavoláte alebo napíšete na email! Naša firma 3D cut sa špecializuje na atypické požiadavky zákazníkov. Každý nápad berieme ako výzvu a hľadáme spôsoby, ako priviesť vaše nápady k životu.

Ďalšie ukážky našej práce nájdete vo Fotogalérii.