Vŕtanie do skla na vodnom lúči

To, že vodný lúč dokáže rezať rôzne materiály, sme sa už niekoľkokrát presvedčili. Vedeli ste však, že si poradí s rezaním od najtvrdších materiálov až po tie najkrehkejšie? Prečítajte si, ako prebieha vŕtanie do skla na vodnom lúči.

Vákuový asistent si poradí

Vákuový asistent je zariadenie namontované na zmiešavaciu komoru. Jeho úlohou je odsávať z komory časť abrazívneho piesku, čo umožňuje dierovanie krehkých materiálov za použitia nízkeho tlaku. Materiály tak neprasknú ani sa z nich neodštiepi materiál.

Ešte nie ste naším fanúšikom na Facebooku? Staňte sa ním a uvidíte aktuálne fotografie našej práce.

Toto prídavné zariadenie tak bezpečne navrtáva otvory do krehkých materiálov, medzi ktoré patrí sklo, keramika, obklady, dlažby, kameň a iné. Po navrtaní požadovaných otvorov do krehkého materiálu sa vákuový asistent automaticky vypne a následne sa automaticky zdvihne tlak, rezanie pokračuje ďalej klasickou rýchlosťou pod vysokým tlakom. Tlak vody vo vodnom lúči dosahuje až 4000 barov, čo predstavuje 400 MPa.

Ukážky produktov, ktoré vznikli vďaka nášmu vodnému lúču Flow Mach 200, nájdete vo Fotogalérii.

Vŕtanie do skla na vodnom lúči pre vás

Pokiaľ máte akúkoľvek požiadavku na spracovanie vášho nápadu na našom vodnom lúči, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo emailom. 3D cut vytvorí projektovú dokumentáciu, zabezpečí vhodný materiál na výrobu a, samozrejme, privedie vaše nápady k životu!