Rezanie časti stroja z tvrdého kovu

Našu firmu 3D cut oslovujú zákazníci aj s neštandardnými požiadavkami. Chcú vyrerať súčiastku na mieru do stroju, ktorá sa už nevyrába alebo je problém ju zohnať. Ako vyzerá rezanie časti stroja z tvrdého kovu?

Rezanie časti stroja bagra

Opäť sme postavili náš vodný lúč Flow Mach 200 pred výzvu: nahradiť opotrebovanú alebo pokazenú časť bagra, ktorú naši zákazníci potrebujú pri svojej práci. Vyrezali sme ozubenú časť z uloženia hydraulického ramena bagra a nahradili ho novým, ktorý sme taktiež vyrezali za pomoci nášho vodného lúču. Tie sa potom zvárali dohromady.

suciastka-z-bagru

Takto sme napríklad vyrezávali súčiastky na mieru z nerezu a z teflónu do gastro strojov.

Výhody nášho vodného lúču

Máme vodný lúč, ktorý vyrezáva s vysokou presnosťou rezu (+- 0,095 mm/m), a preto sa nemusíte báť, že nami vyrobené súčiastky nezapadnú do ostatných súčastí stroju. K rezaniu vodným lúčom dochádza tak, že prúd vody je stlačený na čo najvyšší tlak. Pri opracovávaní mäkších materiálov sa používa čistý lúč vody, no pri tvrdších materiáloch je už potrebné pridať abrazíva podľa tvrdosti daného materiálu. Z tohto dôvodu rezanie časti stroja z tvrdého kovu nepredstavuje žiaden problém pre vodný lúč, ktorý si dokáže poradiť aj s kameňom alebo kompozitmi.

Ak by ste si chceli pozrieť iné výrobky nášho vodného lúču, nájdete ich vo Fotogalérii.

Súčiastka na mieru pre vás

Ak tiež potrebujete vyrezať chýbajúcu súčiastku do vášho stroja alebo inak obrobiť ľubovoľný materiál, neváhajte nás kontaktovať! 3D cut vám okrem poradenstva pripraví technickú dokumentáciu a zabezpečí vhodný materiál na výrobu. Privedieme vaše nápady k životu. 

Sledujte nás na Facebooku! Nájdete tam aktuálne fotografie našej práce na vodnom lúči.