Rezanie teflónu na vodnom lúči

Naši zákazníci nás oslovujú aj s požiadavkami na výrobu rôznych komponentov. Ide o časti strojov, ktoré sa už nedajú  zohnať na trhu alebo sa už nevyrábajú. Vo svojej práci im však táto súčiastka chýba, a preto hľadajú možnosť, ako ju nahradiť. Naša firma 3D cut pomáha nahradiť pokazené alebo opotrebované časti strojov. Pozrite sa, ako vyzerá rezanie teflónu na vodnom lúči.

Využitie vodného lúču

Keďže náš vodný lúč Flow Mach 200 je multifunkčný stroj, poradí si s obrábaním najrôznejších materiálov. Medzi nich patria: tvrdé kovy, kameň, krehké sklo či keramika, no aj plast, guma, textília alebo rôzne kompozitné materiály. Aj to je dôvod, prečo sa vodný lúč využíva v rôznych odvetviach od stavebníctva, strojárstva, elektrotechnického priemyslu, no i v ľahkom priemysle, reklame či dizajne.

Staňte sa fanúšikom vodného lúču v Malackách na Facebooku! Nájdete tam aktuálne fotografie našej práce.

Rezanie teflónu

Tentoraz sme dostali za úlohu vyrezať súčiastku na mieru do gastro stroja. Náš vodný lúč vyrezáva s vysokou presnosťou rezu, a to +- 0,095 mm/m. Z tohto dôvodu sa netreba obávať, že nami vyrobené súčiastky nezapadnú do ostatných súčastí stroju. Materiál, ktorý sme použili, je teflón. Pre jeho vlastnosti je často využívaný v gastronomickom priemysle. Na povrchu zhotovenom z teflónu sa takmer nič nepriliepa, pretože má k ostatným materiálom extrémne vysoké povrchové napätie. Taktiež je vysoko odolný voči zvýšenej teplote alebo mrazu, ale aj kyselinám, zásadám, alkohohom a olejom.

Pozrite si ukážky produktov, ktoré vznikli vďaka nášmu vodnému lúču vo Fotogalérii.

Rezanie teflónu na vodnom lúči pre vás

Ak potrebujete vyrezať súčiastku do stroja alebo inak opracovať daný materiál, kontaktujte nás! Medzi naše služby patrí okrem poradenstva aj príprava technickej dokumentácie či zabezpečenie vhodného materiálu na výrobu. 3D cut privedie vaše nápady k životu.