Budúcnosť rezania materiálov? Spoznajte vodný lúč

Neustále napredovanie priemyselných a strojárskych technológií si vyžaduje čoraz presnejšie a náročnejšie obrábanie materiálov. Roky zaužívané spôsoby sú často zastaralé a nepresné. Spoznajte využitie vodného lúča, ktorý je modernou, bezpečnou a vysoko presnou alternatívou ku klasickým sústruhom alebo frézam. 

Široká paleta materiálov 

Pri sústružení a frézovaní si väčšina ľudí predstaví iba obrábanie kovov. Pokrok vo výrobných technológiách nám však dovoľuje používať rôzne alternatívne materiály. Nie všetky sa dajú však obrábať štandardným mechanickým spôsobom alebo laserom. Štiepia sa, vadí im vysoká teplota (pri ich nízkej teplote tavenia) alebo sa inak poškodia. Za zmienku stoja napríklad uhlíkové vlákna, rôzne druhy plastov, ale aj papier či drevo. Vodný lúč v tomto nemá limity. 

Väčšia hĺbka rezu

Mechanické spôsoby rezania a vŕtania sú obmedzené na dĺžku čepele alebo vrtáku daného stroja. Pri rezaní vysokou teplotou stroje strácajú výkon so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od obrábaného materiálu. Príkladom môže byť aj rezanie laserom. Vodný lúč však dokáže opracovať a vyrezať veľké kusy kovu i ostatných materiálov do hĺbky 203 milimetrov bez straty presnosti.

Atypické tvary pod veľkým uhlom 

Vodný lúč, s ktorým pracujeme v našej firme, je schopný upravovať materiály  pod uhlom 60 stupňov. Žiadny atypický tvar mu nie je cudzí. Dokážeme vyrobiť rôzne súčiastky aj pre tie najnáročnejšie odvetvia priemyslu, ktoré si z dôvodu bezpečnosti vyžadujú absolútnu presnosť bez akejkoľvek tolerovanej odchýlky. 

Ak vás zaujal vodný lúč, pozrite si výrobky, ktoré sme na ňom vyrobili v našej Fotogalérii alebo nás sledujte na Facebooku, kde pravidelne pridávame naše výtvory.

Využite vodný lúč pre váš produkt

Neviete poradiť s výberom dodávateľa pre výrobu a obrábanie vašich súčiastok a nie ste spokojní s ich doterajšou kvalitou? Radi vám predstavíme využitie vodného lúča, pripravíme technickú dokumentáciu, zabezpečíme vhodný materiál na výrobu a na koniec privedieme váš nápad k životu.

Kontaktovať nás môžete prostredníctvom formuláru na našom webe