VIDEO: Rezanie preglejky na vodnom lúči

Vodný lúč už mnohokrát dokázal svoju multifunkčnosť. Poradil si už s rezaním najtvrdších kovov, krehkej sanity alebo skla. Tentoraz sme jeho rezacie techniky otestovali na inom materiáli, ako vyzerá rezanie preglejky na vodnom lúči? 

Rezanie preglejky bez kompromisov

Vo videu môžete vidieť časozberný záber toho, ako náš vodný lúč Flow Mach 200 vyrezáva písmená nápisu. Rezaná preglejka je po zásahu vodným lúčom bez opalov, nežiadúceho sfarbenia alebo mikrotrhlín. Preglejka patrí k materiálom so všestranným použitím, pretože dosahuje vysokú pevnosť vzhľadom k svojej hmotnosti. Pevnosť a stálosť jej zabezpečujú viaceré vrstvy lepených dýh. V porovnaní s drevotrieskovými a drevovláknitými doskami je trvácnejšia. Obľúbená je aj kvôli povrchu, ktorý tvorí originálna kresba dreva, no aj vďaka prírodnej drevitej vôni. Najčastejšie sa pracuje z borovicovou alebo brezovou preglejkou aj napriek tomu, že v súčasnosti sa vyrába z rôznych drevín. Na trhu nájdete preglejky s rôznymi povrchovými úpravami, napr. protišmyková, stolárska, či vodovzdorná.

Ak vás zaujala práca nášho vodného lúču, pozrite si ďalšie ukážky vo Fotogalérii.

Máte záujem o rezanie preglejky na vodnom lúči?

Máte nápad, ktorý by ste chceli realizovať s pomocou vodného lúču v Malackách? Neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo emailom. Medzi naše služby patrí okrem poradenstva, prípravy projektovej dokumentácie aj zabezpečenie vhodného materiálu na výrobu. 3D cut je partner, ktorý privedie vaše nápady k životu.

Sledujte nás na Facebooku 3D cut – vodný lúč Malacky! Nájdete tam aktuálne fotografie našej práce na vodnom lúči.