Rezanie dekorácie z Cortenu na vodnom lúči

Hoci sa môže zdať, že vodný lúč sa využíva iba v strojárstve, elektrotechnike či stavebníctve, jeho rezacie techniky sú veľmi vyhľadávané aj v dizajne. Lúč vody stlačený na čo najvyšší tlak sme použili na rezanie dekorácie z Cortenu.

Vodný lúč v dizajne

Tentoraz sme s pomocou nášho vodného lúčuFlow Mach 200 vytvorili kovovú dekoráciu na stenu, ktorá predstavuje spojenie svetadielov a kompasu. Tento umelecký kúsok vznikol z materiálu Corten. Ide o pomerne známu poveternostne a korózne odolnú oceľ. Často používa na výrobu dizajnových výrobkov, pretože povrch Cortenu získava esteticky pôsobiacu hrdzavú patinu, ktorá pôsobí zároveň aj ako ochrana tohto kovu. Spomínané oceľové zliatiny boli vyvinuté tak, aby sa nemuseli natierať, a preto ušetríte nielen svoj čas, ale aj peniaze.

Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku. Pravidelne tam pridávame fotografie výrobkov, ktoré vyrezávame.

Rezanie naším vodným lúčom

Vodný lúč Flow Mach 200 dokáže okrem rôznych druhov kovov rezať, vyrezávať, frézovať, vŕtať a vyvŕtavať aj kameň, no i veľmi krehké sklo a keramiku, či plasty, gumu, textílie a najrôznejšie kompozity. Vodný lúč v tomto ohľade nepozná takmer žiadne obmedzenia. S najtvrdšími materiálmi si dokáže poradiť najmä vďaka abrazívam, ktoré sa pridávajú pri rezaní podľa tvrdosti daného materiálu.

Ukážky práce nášho vodného lúču si môžete pozrieť vo Fotogalérii.

Aj vy máte záujem o rezanie dekorácie z Cortenu?

Pokiaľ máte akýkoľvek nápad, ktorý by ste chceli realizovať pomocou nášho vodného lúču, neváhajte nás kontaktovať. Poradíme vám, ako optimálne opracovať daný materiál vodným lúčom a privedieme váš nápad k životu.

 

korten