Gumený držiak na sklo pre automotive

Ako bezpečne uskladniť či prepraviť sklo, aby sa nepoškodilo? Takto sme vyrezali na mieru gumený držiak na sklo.

Držiak na sklo na mieru

Automobilové sklá sú technicky veľmi náročné výrobky, a preto je dôležité zabrániť ich poškodeniu. Tentoraz sme pre nášho zákazníka vyrezali držiak na sklo za pomoci vodného Flow Mach 200. Ide o výrobok z gumy, ktorý má slúžiť na držanie autoskiel v rade za sebou. Pri ich uskladnení, ale aj prevoze vzniká množstvo potencionálnych hrozieb, ktoré môžu pokaziť výsledok dlhého a náročného procesu výroby autoskla.

Ako sa vyrába autosklo?

Sklá do automobilov sa vyrábajú v niekoľkých krokoch. Začína sa rezaním požadovaného rozmeru a tvaru skla podľa modelu auta. Nasleduje ohýbanie skla v elektrickej peci až po jeho chladenie, vďaka ktorému sa dosiahne vnútorné napätie v skle. To je dôvod, ktorý zabraňuje praskaniu skla pri mechanickom poškodení či pnutí karosérie.

Ďalším krokom vo výrobe autoskla je laminácia, pri ktorej sa vonkajšie a vnútorné sklo zlepuje PVB fóliou. Je to najdôležitejšia časť v medzivrstve autoskla, alebo aj bezpečnostného skla. V tomto čase sa montuje napríklad aj vyhrievanie skla a tiež odsáva vzduch medzi sklami. Na konci prejde autosklo linkou konečnej kontroly, kde sa vychytávajú prípadné chyby vo výrobe. Napokon ostáva už len naniesť na vnútornú stranu autoskla polyuretanový profil, ktorý zabezpečuje lepšiu vodotesnosť či zvukotesnosť.

Chcete si pozrieť prácu nášho vodného lúču? Sledujte našu Fotogalériu.

Potrebujete držiak na sklo alebo niečo iné?

Pokiaľ potrebujete vyrezať alebo obrobiť akýkoľvek materiál za pomoci vodného lúču, kontaktujte nás! Privedieme váš nápad k životu. Medzi služby našej firmy 3D cut v Malackách patrí aj príprava technickej dokumentácie, ale aj zabezpečenie vhodného materiálu na výrobu. Budete tak mať o starosť menej a k nám si prídete už len po vašu vyhotovenú zákazku.

Sledujte 3D cut – vodný lúč Malacky na Facebooku. Nájdete tam vždy aktuálne ukážky našej práce.