10 dôvodov, prečo si vybrať rezanie vodným lúčom

Napriek tomu, že jeho použitie prináša nesporné benefity pri opracovávaní materiálov, vodný lúč je stále málo známym pojmom. Aké výhody prináša rezanie vodným lúčom a na čo všetko ho vieme použiť?

1. Presnosť

Použitie vodného lúču zaručuje vysokú presnosť rezu (+- 0,095 mm/m), pričom dokáže rezať aj v tesnej blízkosti hrán materiálu.

2. Je ekonomický aj ekologický

Vďaka úzkemu rezu možno jednotlivé diely naskladať tesne vedľa seba, vzniká tak minimálny odpad. Vodným lúčom šetríte nielen svoje peniaze, ale aj prírodu.

3. Pre každého

Vodný lúč je skutočne multifunkčný, keďže jeho rezacie techniky sa uplatňujú v rôznych odvetviach od stavebníctva, cez strojárstvo, elektrotechniku, ľahký priemysel až po reklamu či dizajn.

4. Na všetko

Táto technológia si poradí s rezaním všetkých kovov, skla, keramiky, kameňa, plastov, gumy, textílie a rôznych kompozitov. Vodný lúč dokáže rezať aj veľmi ťažko obrábateľné materiály, dokonca aj tie po tepelnom spracovaní.

5. Aj na sendviče

S vodným lúčom vieme rezať aj vrstvené materiály s odlišnými fyzikálno-chemickými vlastnosťami, ktoré sa nazývajú sendviče. Možnosti ich rezania laserom sú však veľmi obmedzené.

Ak by ste si chceli pozrieť iné výrobky nášho vodného lúču, nájdete ich vo Fotogalérii.

6. Je výkonnejší

Vysokotlakový vodný lúč dokáže rezať materiály až do hrúbky 203 milimetrov. Je to podstatne viac než dokáže laser. Rezacia plocha pri tom môže byť až 4m x 2m.

7. S kvalitnejším rezom

Rezaný materiál je po zásahu vodným lúčom bez natavenia, opalov, sfarbenia alebo mikrotrhlín. Pri jeho použití nevznikajú v mieste rezu tvrdé karbidy ako pri rezaní laserom. Spomínané karbidy sťažujú následné obrábanie materiálu, a preto je vodný lúč dobrou voľbou všade tam, kde materiál ideme ďalej opracovávať.

8. Nemení vlastnosti materiálu

Vodný lúč má studený rez, a preto nenamáha tepelne rezaný materiál. Z tohto dôvodu je vhodný aj na prípravu materiálu či súčiastok na zváranie, keďže nemení štruktúru rezaného materiálu.

9. Nemäkčí kov

Pri vodnom lúči nedochádza k zakaleniu kovového materiálu, ktorý sa potom náročne obrába a tupí pracovné nástroje tak, ako je bežné pri rezaní kovu plameňom. Z tohto dôvodu sa kov nemusí opäť zakaliť.

10. Zdraviu nezávadný

Pri rezaní nevzniká žiaden poletavý prach z deleného materiálu ani žiadne iné zdraviu škodlivé výpary či plyny.

Spoznajte, aké výhody prináša rezanie vodným lúčom

Pokiaľ vás výhody rezania vodným lúčom presvedčili, neváhajte nás kontaktovať. Poradíme vám optimálne možnosti spracovania vášho nápadu na vodnom lúči a pripravíme potrebnú technickú dokumentáciu. Na záver váš nápad privedieme k životu.

 

Sledujte nás na Facebooku! Nájdete tam aktuálne fotografie našej práce na vodnom lúči.