Materiály

Vodný lúč si dokáže poradiť s rezaním najrôznejších materiálov, medzi ktoré patria všetky kovy, sklo, keramika, kameň, plast, guma, textílie a kompozity. Vodný lúč si poradí tiež s ťažko obrábateľnými materiálmi, ale aj s tými po tepelnom opracovaní.

Rezacie techniky vodného lúču sa uplatňujú vo viacerých odvetviach: od stavebníctva, cez ľahký priemysel, strojárstvo a elektrotechniku, až po reklamu či dizajn.

Oceľ a kovy

obrabanie-kovu

Vodný lúč je vhodný na obrábanie všetkých kovov. Príkladom môže byť nástrojová či nerezová oceľ, titán, mosadz, hliník, incotel. Pri reze nedochádza k sfarbeniu a zakaleniu kovu.

Kameň a obklad

obrabanie-dlazby

Vodný lúč dokáže rezať akýkoľvek materiál na podlahy, steny či umelecké diela, ako sú žula, mramor, bridlice, vápenec, travertín, syntetický kameň, porcelán alebo keramický obklad.

Plasty a kompozity

obrabanie-kompozitu

Vodný lúč reže rôzne druhy materiálov vrátane kompozitov. Sú to vrstvené materiály s odlišnými fyzikálno-chemickými vlastnosťami, medzi ne patria aj plasty vystužené rôznymi vláknami.

Sklo

obrabanie-skla

Vodný lúč je vhodný aj na rezanie a dierovanie skla, či už ide o farebné alebo laminované a balistické sklo. Náš lúč zvládne vyhotoviť aj atypické útvary z rôznych druhov skla s najvyššou presnosťou.

Drevo a papier

obrabanie-dreva

Vodný lúč reže aj krehké papierové a drevené výrobky bez natavenia, opalov či sfarbenia materiálu alebo mikrotrhlín. Ide o rez s presnosťou +- 0,095 mm/m a pevnými okrajmi tak, ako vidíte na preglejke.

Atypické materiály

obrabanie-teflonu

Vodný lúč je schopný rezať aj atypické materiály, ako je napríklad teflón, až do hrúbky 203 milimetrov. Kedže má studený rez, nenamáha tepelne rezaný materiál.

Referencie

Profesionálny prístup a výborne odvedená práca. Odporúčam.

Lukáš

Super praca , komunikacia aj dodacia lehota. Urcite este niekedy vyuzijem.

Miro

Potrebujete vypracovať projektovú dokumentáciu pre váš produkt?