Budúcnosť rezania materiálov? Spoznajte vodný lúč

Neustále napredovanie priemyselných a strojárskych technológií si vyžaduje čoraz presnejšie a náročnejšie obrábanie materiálov. Roky používané spôsoby sú často zastaralé a nedokážu poskytnúť takú vysokú presnosť, aká sa vyžaduje napríklad v energetickom alebo leteckom priemysle. Spoznajte vodný lúč – modernú, bezpečnú a vysoko presnú alternatívu ku klasickým sústruhom alebo frézam. 

Široká paleta materiálov 

Pri sústružení a frézovaní si väčšina ľudí predstaví iba obrábanie kovov. Pokrok vo výrobných technológiách nám však dovoľuje používať oveľa oveľa viac rôznych alternatívnych materiálov. Nie všetky sa dajú však obrábať štandardným mechanickým spôsobom alebo laserom. Štiepia sa, vadí im vysoká teplota (pri ich nízkej teplote tavenia), alebo sa inak poškodia. Za zmienku stoja napríklad uhlíkové vlákna, rôzne druhy plastov, ale aj papier či drevo. Vodný lúč v tomto nemá limity. 

Hĺbka rezu nerozhoduje 

Mechanické spôsoby rezania a vŕtania sú obmedzené na dĺžku čepele alebo vrtáku daného stroja. Pri rezaní vysokou teplotou napríklad laserom zase stroje strácajú výkon so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od obrábaného materiálu. Vodný lúč dokáže opracovať a vyrezať veľké kusy kovu aj ostatných materiálov do pozoruhodnej hĺbky bez straty presnosti. Môžete sa o tom presvedčiť aj v našej fotogalérii. 

Atypické tvary pod vysokým uhlom 

Vodný lúč, s ktorým pracujeme v našej firme, je schopný upravovať materiály  pod uhlom 60 stupňov. Žiadny atypický tvar pripomínajúci abstraktné diela mu nie je cudzí. Dokážeme vyrobiť rôzne súčiastky aj pre tie najnáročnejšie odvetvia priemyslu, ktoré z dôvodu bezpečnosti vyžadujú absolútnu presnosť bez akejkoľvek tolerovanej odchýlky. 

Neviete si poradiť? Vyskúšajte vodný lúč 

Ak si stále neviete poradiť s výberom dodávateľa pre výrobu a obrábanie vašich komplikovaných súčiastok a nie ste spokojní s ich doterajšou kvalitou, obráťte sa na nás. Radi vám predstavíme všetky možnosti práce s vodným lúčom, pripravíme technickú dokumentáciu a navrhneme optimálne riešenia vašich požiadaviek.

Kontaktovať nás môžete prostredníctvom formuláru na našom webe