Vodný lúč Flow: prvý abrazívny vodný lúč na svete

Naša firma 3D cut v Malackách pracuje so špičkovým rezacím strojom. Zoznámte sa, takto vznikol vodný lúč Flow.

Začiatky vodného lúču Flow

Korene spoločnosti Flow siahajú do začiatku 70. rokov, keď bývalí vedci z výskumu a vývoja Boeingu založili spoločnosť Flow Research. Prvou komercializovanou technológiou spoločnosti Flow Research bolo použitie vodného lúča UHP (ultra high pressure – vysokotlakový) ako priemyselného rezacieho nástroja. Šlo o vlasový prúd čistého vodného lúča, ktorý je ideálny na rezanie mäkkých materiálov.

Vývoj vodného lúču Flow

Hneď nato vymysleli, patentovali a zdokonalili prvý abrazívny systém vodného lúča na svete –  ide o vodný lúč, ktorý používa abrazívum vo forme prášku na rezanie takmer každého tvrdého materiálu. Zaujíma vás, akou cestou prejde voda, kým sa z nej stane účinný rezací nástroj? Prečítajte si, ako reže vodný lúč.

Expanzia do sveta

Od roku 1974 spoločnosť Flow dodala zákazníkom viac než 13 000 systémov vodného lúča a abrazívneho vodného lúča do viac ako 100 krajín po celom svete. A jeden z nich sa nachádza aj u nás v Malackách.

Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a sledujte aktuálne novinky z našej práce.

Rezanie na mieru pre vás

Pokiaľ máte záujem o rezanie na vodnom lúči Flow v Malackách, kontaktujte nás! 3D cut je firma, ktorá privedie vaše nápady k životu.

Fotografie našich výrobkov zhotovených na vodnom lúči si môžete pozrieť vo Fotogalérii.