Rezanie hrubého kovu na vodnom lúči

Náš vysokopresný vodný lúč Flow Mach 200 patrí medzi technologickú špičku na svete. Zvládol 3D cut rezanie hrubého kovu na vodnom lúči?

Lepší ako laser

Tentoraz sme otestovali rezacie vlastnosti nášho vodného lúču na viac než 8 cm hrubej kovovej platni. Použitie vodného lúča bolo v tomto prípade výhodné, keďže dokáže rezať hrubšie materiály ako laser. U nás vyrezávame až do hrúbky 203 milimetrov, pričom maximálna rezacia plocha môže byť až 4m x 2m.

Staňte sa fanúšikom nášho vodného lúču na Facebooku! Nájdete tam vždy aktuálne fotografie našej práce.

Široká škála materiálov

Vodný lúč dokáže opracovať širokú škálu materiálov od najtvrdších až po tie najmäkšie. Pri rezaní tvrdých materiálov na vodnom lúči je potrebné použiť abrazíva. Tie sa pridávajú podľa tvrdosti rezaného materiálu. Deliť tak vieme všetky kovy (všetky typy ocelí, titán, meď, hliník, mosadz, bronz), zliatiny či kompozity. Čistý prúd vody stlačený na čo najvyšší tlak sa využíva pri opracovávaní mäkších materiálov, ako sú: guma, textílie a plasty.

Vodný lúč na všetko

Vodný lúč je vďaka svojím rezacím vlastnostiam multifunkčným nástrojom na obrábanie materiálov. Využíva sa v rôznych priemyselných odvetviach: v stavebnom, energetickom, interiérovom i produktovom priemysle a reklame, no aj v strojárskom a elektrotechnickom priemysle. Vysokotlakový vodný lúč pomôže všade tam, kde je dopyt po časti stroja či súčiastke, ktorú je ťažké zohnať alebo sa už viac nevyrába.

Pozrite si ukážky produktov, ktoré vznikli vďaka nášmu vodnému lúču vo Fotogalérii.

Rezanie hrubého kovu na vodnom lúči aj pre vás

Pokiaľ máte akúkoľvek otázku ohľadom spracovania vášho nápadu, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo emailom. Privedieme vaše nápady k životu.)

kovovy-vyrez